Оцініть ваших постачальників
Майданчик Zakupki.Prom.ua надає ексклюзивну можливість оцінювати контрагентів та залишати відгуки про роботу з ними
Що це дає?
Відгуки допоможуть сформувати імідж надійного доброчесного замовника
На основі відгуків ви можете покращувати якість проведення закупівель
Відгуки допоможуть обирати вам та обирати вас
Ваші відгуки порадують добросовісних постачальників
та допоможуть виявити недобросовісних
Відгуки допоможуть електронним закупівлям
бути більш комфортним середовищем для
роботи з постачальниками
Як це працює?
Популярні запитання про рейтинги
Загальні питання
Оцінки і рейтинги - що це за інструмент такий?
Це інструмент, який дозволить користувачам майданчика Zakupki.Prom.ua ставити оцінки і ділитися відгуками про замовників і постачальників, з якими вони співпрацювали раніше. Оцінки і рейтинги, які формуються на підставі цих оцінок, допоможуть гравцям ринку закупівель більш виважено підходити до партнерства з новими контрагентами.
Оцінки і рейтинги працюють по всій системі Prozorro або тільки у вас?
Інструмент працює тільки на майданчику Zakupki.Prom.ua. Це означає, що залишити відгук або подивитися відгук можна тільки на майданчику Zakupki.Prom.ua.
Поставити оцінку можна тільки користувачам Zakupki.Prom.ua?
Поставити оцінку і написати відгук можуть зареєстровані і активовані користувачі Zakupki.Prom.ua. Однак поставити оцінку можна будь-якому учаснику системи Prozorro, не тільки користувачам майданчика.

Як це працює? Оскільки Zakupki.Prom.ua - акредитований майданчик системи Prozorro, то у нас є доступ до бази всіх учасників системи - і постачальників, і замовників. На основі цієї бази і працює інструмент відгуків. Тобто якщо ваш замовник / постачальник працює на будь-якому іншому майданчику, ви все одно можете знайти його в базі учасників системи на Zakupki.Prom.ua, поставити йому оцінку і написати відгук.

Також поставити оцінку і написати відгук можна будь-якому користувачеві системи комерційних закупівель на Zakupki.Prom.ua.


А це законно? В Законі України "Про публічні закупівлі" такого немає
Ми вивчили це питання перед тим, як створювати цей інструмент. Закон України "Про публічні закупівлі" та регламент роботи Prozorro не регулюють це питання. Як майданчик, ми дотримуємося усіх вимог Prozorro і Закону України "Про публічні закупівлі", а також можемо створювати свої інструменти, які приносять додаткову цінність користувачам.

Ми зробили цей інструмент, тому що віримо, що рейтинги допоможуть в удосконаленні всієї системи Prozorro. Замовники і постачальники зрозуміють, наскільки важливо формувати чесні і взаємовигідні відносини. Рейтинги допоможуть гравцям ринку закупівель більш виважено підходити до партнерства з новими контрагентами. А ті організації, на роботу яких залишили відгук, зможуть або підтвердити професіоналізм, або зрозуміти свої "слабкі місця" і поліпшити роботу.
На що впливає цей рейтинг?
Учасники ринку закупівель зможуть орієнтуватися на рейтинги, щоб приймати рішення про співпрацю з тим чи іншим контрагентом. Наприклад, постачальник зможе подивитися рейтинг замовника і взяти його до уваги, щоб вирішити, подавати пропозицію чи ні.
Принципи роботи відгуків
Хто може залишати відгуки та кому?
Написати відгук і поставити оцінку можуть всі зареєстровані і активовані користувачі майданчика Zakupki.Prom.ua. Написати відгук можна про будь-яку компанію.

Щоб залишити відгук, потрібно бути зареєстрованим і активованим користувачем Zakupki.Prom.ua.

Оцінки та відгуки зможуть залишати тільки ті користувачі Zakupki.Prom.ua, які пройшли процедуру активації (ви можете перевірити це в своєму особистому кабінеті - у всіх активованих користувачів у лівому верхньому кутку сторінки є позначка "Активний").
Чи обов'язково мати досвід співпраці з компанією в Prozorro, щоб написати відгук?
Ні, не обов'язково. Але відгук тих компаній, хто безпосередньо взаємодіяв в електронних закупівель один з одним, мають більшу вагу, ніж оцінки тих, хто просто "зустрічався" один з одним в закупівлях.
Чи будуть проходити відгуки якусь перевірку?
Відгуки проходять постмодерацію, тобто перевіряються після публікації. Ми довіряємо своїм користувачам та віримо, що вони також зацікавлені залишати конструктивний зворотний зв'язок - адже при публікації відгуку публікується і назва компанії, чий співробітник залишив цей відгук.

Ми не обмежуємо кількість відгуків, так як враження про співпрацю можуть змінюватися від закупівлі до закупівлі.

Ви можете написати відгук про власну компанію, але інші користувачі побачать, що цей відгук залишила ваша компанія сама про себе.
Редагування і видалення
Я не згоден з відгуком - що робити?
Ви можете проаналізувати відгук, і якщо вважаєте його несправедливим, попросити уточнень у свого контрагента, щоб в майбутньому уникати подібних непорозумінь.
Чи можна для мене відключити відгуки?
Ми зробили цей інструмент, так як віримо, що рейтинги допоможуть в удосконаленні всієї системи Prozorro. Ми розуміємо, що це може викликати побоювання, але відключати відгуки для конкретних компаній ми не маємо можливості. Якщо у вас є постійні контрагенти, ви можете попросити їх поставити вашій компанії оцінку - ймовірно, вони будуть не проти зміцнити ваші відносини.
Чи можна видалити відгук про мене?
Ми не видаляємо відгуки, які користувачі залишають один одному.
Виняток - відгуки, які порушують правила майданчика. На майданчику заборонена публікація відгуків, які містять:
  • рекламу товарів або послуг;
  • інформацію, яка не має відношення до ринку закупівель;
  • оприлюднення особистих відносин, конфлікту інтересів або конфіденційної інформації;
  • особисті образи чи лайливу лексику, що принижує честь, гідність, ділову репутацію людини;
  • повідомлення дискримінаційного характеру, сексуального характеру, заклики до порушення чинного законодавства; розпалювання міжрасової, міжнаціональної, міжетнічної ворожнечі;
  • контент, захищений авторським правом або той, що належить третім особам;
  • спроби видати себе за іншу особу, а також відгуки, засновані не на власному досвіді, а на думці інших людей, чуток тощо.

Чи можна відредагувати відгук?
Опублікований відгук і оцінку змінити вже неможливо.
Розрахунок рейтингів
Як розраховуються рейтинги?
Рейтинг розраховується на підставі оцінок, які ставлять користувачі. Це середньозважений рейтинг, тому він починає нараховуватися після третьої оцінки, залишеної про компанію - це необхідно для того, щоб уникнути спотворень.

При цьому оцінки можуть мати різний вплив на середньозважений рейтинг в залежності від того, взаємодіяли автор відгуку з компанією, якій він ставить оцінки, чи ні. Якщо компанії "зустрічалися" в закупівлі - то така оцінка має вагу як 3 оцінки від компаній без взаємодій.
Я залишив відгук і поставив оцінку, чому все ще немає рейтингу?
Середньозважений рейтинг починає нараховуватися після третьої оцінки, залишеної про компанію - це необхідно для того, щоб уникнути спотворень.
Як швидко відгуки беруться в розрахунок рейтингу?
Після публікації відгуку рейтинг перераховується відразу, разом з оновленням сторінки.
© zakupki.prom.ua, 2016-2020

Акредитований учасник електронної системи публічних закупівель України Prozorro


ВЕРСИЯ ДЛЯ СЛАБОВИДЯЩИХ